Tisková zpráva

Běžíme koučovací ultramaraton pro školky postižené tornádem

Pomoc jedinců nebo menší skupiny se v případě přírodních katastrof může zdát jako kapka v moři. Protože pomáhat je lidské, my jsme se rozhodly pomoci tak, jak to nejlépe umíme - koučováním. A už máme 42 000 a rozhodně nekončíme! Aktuálně jsme zaměřeni na pomoc dvěma školkám v oblasti postižené tormádem, naší metou je tentokrát 50 000 Kč.

Den poté, co se přes Moravu přehnalo tornádo, jsme se rozhodly, že nebudeme sedět s rukama v klíně. Co nejlépe umíme, tím také dokážeme nejefektivněji pomoci. Vznikl tak projekt Koučujeme pro Moravu.

Koučujeme pro Moravu

Princip je jednoduchý. Nabízíme online koučování, ze kterého jde 100 % peněz na pomoc. Tímto počinem pomáháme nejen na místě, ale zároveň motivujeme lidi, aby pomáhali i sami sobě tím, že se posunou v oblasti, kterou aktuálně řeší. A tak celkově přispíváme k tomu, aby byl svět lepším místem k životu. Pomáháme tak hned dvakrát.

Veškeré takto získané peníze jsou určeny na pomoc. Kromě 100 % našich honorářů, které jdou v plné výši na účty vybraných organizací, se také bez nároku na honorář věnujeme sdílení a šíření této myšlenky.

Tentokrát koučujeme i pro další generace

V této etapě jsme se rozhodly podpořit školky v postižené oblasti. V rámci našeho ultramaratonu opět poputuje 100 % výtěžku do míst, které jsou našemu srdci opravdu blízké. Rozhodly jsme se podpořit výstavbu nového zázemí mateřské školky v Hruškách a lesní školky v Hodoníně (Lesní školka na Facebooku), kterým po tornádu nezbylo takřka nic. Věříme, že podpora právě těchto projektů má svůj smysl i do budoucna. Ve školkách vyrůstají další generace a přínos pocítí i děti, které do školky půjdou třeba až za pár let. Proto chceme těmto školkám pomoci, aby v září mohly otevřít své brány a přivítat děti v krásném novém prostředí.

Koučujeme pro lepší svět

Cílem projektu je kromě pomoci oblasti postižené tornádem také motivovat lidi, aby pomáhali i sami sobě. Touto myšlenkou přispíváme k tomu, abychom zlepšovaly svět, ve kterém žijeme. Lidé, kteří rádi pomáhají, totiž často zapomínají na sebe, proto jsme se rozhodly věnovat jim právě hodinu koučování, díky kterému se mohou zaměřit na to, co je trápí nebo v čem se chtějí rozvíjet. Zkušenost z první etapy projektu potvrzuje, že tato motivace opravdu funguje - a díky tomu můžeme pomoci i lidem, kteří si koučování dopřáli poprvé.

A příběhy jsou to opravdu dojemné. Jedna ze zakládajících kouček, Maja Bourková, sdílí příběh klientky, se kterou pracovala: “Má to smysl a má to obrovský přesah. Dnes jsem měla tu čest koučovat paní, která se mi svěřila, že by se sama možná nikdy neodhodlala zajít za koučem nebo terapeutem, což mi vzhledem k hloubce a přesahu tématu, které jsme spolu otevřely, celkem vzalo řeč. Jsem nesmírně vděčná, že můžu být součástí tohoto projektu, a smekám před každým, který má odvahu pomoci nejen potřebným lidem na Jižní Moravě, ale i sám sobě. To je totiž někdy daleko těžší,” říká s dojetím.

Podobných příběhů našich klientů v tomto projektu potkáváme mnoho. A jsme opravdu hrdé, že můžeme touto cestou ukázat lidem, že je pro ně reálné změnit svůj život k lepšímu.

Koučování pomáhá rozvíjet osobní potenciál

Koučování vychází z myšlenky, že my sami jsme největšími odborníky na své problémy. Kouč přispívá k tomu, abyste je v sobě dokázali nejen objevit, ale i přijít na to, jak se s nimi úspěšně vypořádat. Můžete se tak posouvat na cestě k objevení sama sebe a svého maximálního potenciálu. Jinými slovy zlepšit různé oblasti svého života maximálně efektivně, protože najdete své jedinečné řešení. Ať už si chcete uspořádat ve svém životě priority, vylepšit vztahy s okolím nebo svými nejbližšími, rozjet svůj byznys, případně vyřešit jinou situaci, je pro vás koučování více než vhodné.

Jsme skupina profesionálních kouček, která se rozhodla pomoci Moravě a vyběhla společně na Koučovací maraton. V současné době jsme v další etapě - běžíme Ultramaraton, který představuje 50 odkoučovaných hodin a 50 000 Kč věnovaných na obnovu vybraných mateřských školek, které zasáhlo tornádo. Koučování je způsob, jak dokážeme pomoci nejefektivněji, protože naše umění je to, co můžeme nabídnout. Přidejte se - pomocí druhým pomůžete i sami sobě.

Seznam všech kouček a další informace najdete na www.koucujemepromoravu.cz